Lördag Lör 20 Februari Feb
Torsdag Tor 25 Februari Feb
Söndag Sön 7 Mars Mar
Tisdag Tis 9 Mars Mar
Torsdag Tor 11 Mars Mar
Torsdag Tor 18 Mars Mar
Lördag Lör 20 Mars Mar
Tisdag Tis 23 Mars Mar
Torsdag Tor 25 Mars Mar
Måndag Mån 29 Mars Mar
Söndag Sön 11 April Apr
Måndag Mån 12 April Apr
Onsdag Ons 14 April Apr
Torsdag Tor 15 April Apr
Lördag Lör 11 September Sep
Torsdag Tor 16 September Sep
Lördag Lör 18 September Sep
Torsdag Tor 23 September Sep
Lördag Lör 25 September Sep
Torsdag Tor 30 September Sep
Lördag Lör 2 Oktober Okt
Torsdag Tor 7 Oktober Okt
Lördag Lör 9 Oktober Okt
Torsdag Tor 14 Oktober Okt
Lördag Lör 16 Oktober Okt
Torsdag Tor 21 Oktober Okt
Lördag Lör 23 Oktober Okt
Torsdag Tor 28 Oktober Okt

Try-out till Leksands IF Elitishockeygymnasium

30 juni 2021 12:00
Junior

Leksands IF kommer hålla en try-out till föreningens elitishockeygymnasium, Nationell Idrottsutbildning (NIU) den 7–8 Aug 2021. Try-outen riktar sig till killar födda 2006. Läs mer och anmäl dig via länken nedan.


Vi kommer att genomföra två ispass, och två internmatcher. Vi kommer ge information till spelare och föräldrar gällande vår verksamhet samt vårt ishockeygymnasium. Samling kommer ske på lördagen kl. 12:00 i Tegera Arena, och vi avslutar på söndagen kl. 15:00.

Vi kommer ha en öppen anmälan, och anmälan sker via länken nedan. Vi kommer ha begränsat antal platser och ett urval kommer göras efter att anmälan är stängd. Ett mer detaljerat schema för dagarna skickas ut separat till antagna deltagare.

Mat och boende bekostas och anordnas i egen regi.

Vi hoppas att ni är intresserade att besöka oss och träffa oss på plats i Leksand och höra mer om föreningens utbildningsplan för elitishockeygymnasiet, Nationell Idrottsutbildning (NIU). Välkommen med din ansökan!

Information samt anmälan

Datum: 7-8 aug 2021
Plats: Leksand, Tegera Arena
Avgift: Ingen deltagaravgift
Sista anmälningsdag: 30 juni
Sista dag för besked från Leksands IF: 4 juli
Antal deltagare: 30+4

Anmäl dig till try-outen här

Vi reserverar oss för eventuella regler och förhållningssätt som kan innebära förändringar gällande Leksands IFs try-out för elitishockeygymnasium NIU.