Tisdag Tis 8 Mars Mar
Onsdag Ons 9 Mars Mar
Torsdag Tor 10 Mars Mar
Lördag Lör 12 Mars Mar
Måndag Mån 14 Mars Mar
Tisdag Tis 15 Mars Mar
Onsdag Ons 16 Mars Mar
Torsdag Tor 17 Mars Mar
Lördag Lör 19 Mars Mar
Torsdag Tor 24 Mars Mar
Lördag Lör 26 Mars Mar
Måndag Mån 28 Mars Mar
Tisdag Tis 29 Mars Mar
Fredag Fre 16 September Sep
Lördag Lör 17 September Sep
Torsdag Tor 22 September Sep
Lördag Lör 24 September Sep
Söndag Sön 25 September Sep
Tisdag Tis 27 September Sep
Torsdag Tor 29 September Sep
Lördag Lör 1 Oktober Okt
Torsdag Tor 6 Oktober Okt
Lördag Lör 8 Oktober Okt
Söndag Sön 9 Oktober Okt
Torsdag Tor 13 Oktober Okt
Lördag Lör 15 Oktober Okt

Gällande motionerna vid årsmötet

3 december 2021 17:00
Leksands IF

I samband med föreningens årsmöte i augusti antogs ett flertal motioner vilka en utsedd arbetsgrupp arbetar kontinuerligt med sedan dess. Arbetsgruppens vilja är att arbeta fram förslag som är till det bästa för föreningen och därför önskar arbetsgruppen att få längre tidsfrist.


I samband med föreningens årsmöte i augusti antogs ett flertal motioner vilka en utsedd arbetsgrupp arbetar kontinuerligt med sedan dess. Arbetsgruppen består av Ulrika Gärdsback, Anders Lindell och Emil Nilsén från styrelsen, Niklas Niva Sjökvist från Leksand Superstars, Kjell Landén från Leksands IF Supporterklubb samt Mats Stenmark och Elisabet Wahl. Uppdraget var att presentera resultatet vid ett extra årsmöte innan årsskiftet 21/22. Arbetsgruppens vilja är att arbeta fram förslag som är till det bästa för föreningen och därför önskar arbetsgruppen att få längre tidsfrist. Förslaget från arbetsgruppen är att det extra årsmötet genomförs i mars eller april 2022. Exakt datum är inte fastsatt utan hänsyn tas till hur matchschemat ser ut.

Kallelse och handlingar skickas ut enligt sedvanliga rutiner innan mötet.

Arbetsgruppen hoppas på förståelse för detta önskemål och om någon är däremot var vänlig kontakta ordförande Ulrika Gärdsback via mail till adressen [email protected] senast den 10 december.

De inkomna motionerna
Motion 1, del 1
Motion 1, del 2

Motion 2

Motion 3

Motion 4

Motion 5