Torsdag Tor 9 December Dec
Lördag Lör 11 December Dec
Tisdag Tis 14 December Dec
Söndag Sön 26 December Dec
Tisdag Tis 28 December Dec
Torsdag Tor 30 December Dec
Onsdag Ons 5 Januari Jan
Lördag Lör 8 Januari Jan
Lördag Lör 15 Januari Jan
Söndag Sön 16 Januari Jan
Tisdag Tis 18 Januari Jan
Onsdag Ons 19 Januari Jan
Torsdag Tor 20 Januari Jan
Idag 21 Januari Jan
Lördag Lör 22 Januari Jan
Tisdag Tis 25 Januari Jan
Torsdag Tor 27 Januari Jan
Lördag Lör 29 Januari Jan
Söndag Sön 30 Januari Jan
Tisdag Tis 1 Februari Feb
Lördag Lör 5 Februari Feb
Torsdag Tor 17 Februari Feb
Lördag Lör 19 Februari Feb
Söndag Sön 20 Februari Feb
Tisdag Tis 22 Februari Feb
Onsdag Ons 23 Februari Feb
Torsdag Tor 24 Februari Feb

Gällande motionerna vid årsmötet

3 december 2021 17:00
Leksands IF

I samband med föreningens årsmöte i augusti antogs ett flertal motioner vilka en utsedd arbetsgrupp arbetar kontinuerligt med sedan dess. Arbetsgruppens vilja är att arbeta fram förslag som är till det bästa för föreningen och därför önskar arbetsgruppen att få längre tidsfrist.


I samband med föreningens årsmöte i augusti antogs ett flertal motioner vilka en utsedd arbetsgrupp arbetar kontinuerligt med sedan dess. Arbetsgruppen består av Ulrika Gärdsback, Anders Lindell och Emil Nilsén från styrelsen, Niklas Niva Sjökvist från Leksand Superstars, Kjell Landén från Leksands IF Supporterklubb samt Mats Stenmark och Elisabet Wahl. Uppdraget var att presentera resultatet vid ett extra årsmöte innan årsskiftet 21/22. Arbetsgruppens vilja är att arbeta fram förslag som är till det bästa för föreningen och därför önskar arbetsgruppen att få längre tidsfrist. Förslaget från arbetsgruppen är att det extra årsmötet genomförs i mars eller april 2022. Exakt datum är inte fastsatt utan hänsyn tas till hur matchschemat ser ut.

Kallelse och handlingar skickas ut enligt sedvanliga rutiner innan mötet.

Arbetsgruppen hoppas på förståelse för detta önskemål och om någon är däremot var vänlig kontakta ordförande Ulrika Gärdsback via mail till adressen [email protected] senast den 10 december.

De inkomna motionerna
Motion 1, del 1
Motion 1, del 2

Motion 2

Motion 3

Motion 4

Motion 5