• Huvudsponsorer

Lördag Lör 16 November Nov
Torsdag Tor 21 November Nov
Lördag Lör 23 November Nov
Söndag Sön 24 November Nov
Torsdag Tor 28 November Nov
Lördag Lör 30 November Nov
Söndag Sön 1 December Dec
Onsdag Ons 4 December Dec
Torsdag Tor 5 December Dec
Lördag Lör 7 December Dec
Söndag Sön 8 December Dec
Tisdag Tis 17 December Dec
Torsdag Tor 19 December Dec
Fredag Fre 20 December Dec
Lördag Lör 21 December Dec
Torsdag Tor 26 December Dec
Fredag Fre 27 December Dec
Lördag Lör 28 December Dec
Måndag Mån 30 December Dec
Fredag Fre 3 Januari Jan
Lördag Lör 4 Januari Jan
Torsdag Tor 9 Januari Jan
Fredag Fre 10 Januari Jan

Förboka ett exklusivt tröjpaket

12 augusti 2019 16:00

Från och med tisdag den 13 augusti klockan 10:00 kan du förboka ett paket med säsongens matchtröja i ett dubbelpack med både den vita och den blåa tröjan förpackade i en fin låda med 100-årsomslag som dessutom innehåller ett minnesblad.


Förutom att föreningens 100-årsdag firas i Tegera Arena tisdagen den 13 augusti mellan klockan 10:00-14:00 inleds även förbokningen av årets matchtröja. Det går lika bra att förboka ditt exemplar av den exklusiva boxen med båda tröjorna i souvenirbutiken i Tegera Arena som att göra det via vår ordinarie webbshop. Det exklusiva paketet innehåller både den vita och den blåa tröjan som är speciellt framtagen av CCM. Tröjorna i detta paket skiljer sig från de vanliga replikatröjorna då bland annat klubbmärket på bröstet inte är sublimerat i tröjan utan är mer likt det som används på spelarnas tröjor.

Priset för detta exklusiva paket är 2995 kr, och kommer endast att säljas i begränsad upplaga där det gäller att vara först till kvarn. Uthämtning av de förbeställda tröjboxarna sker i samband med 100-årsmatchen den 24 augusti, alternativt levereras hem till dig efter den 24 augusti.

Förhandsboka din 100-årsbok

I samband med föreningens 100-årsdag öppnar även möjligheten att förboka ditt exemplar av 100-årsboken som är framtagen av Idrottsförlaget och skriven av Lars Ingels. I den finns exakt allt och lite till från föreningens första 100 år.