• Huvudsponsorer

Onsdag Ons 6 Mars Mar
Fredag Fre 8 Mars Mar
Tisdag Tis 12 Mars Mar
Torsdag Tor 14 Mars Mar
Lördag Lör 16 Mars Mar
Måndag Mån 18 Mars Mar
Onsdag Ons 20 Mars Mar
Fredag Fre 22 Mars Mar
Söndag Sön 24 Mars Mar
Torsdag Tor 28 Mars Mar
Lördag Lör 30 Mars Mar
Måndag Mån 1 April Apr
Onsdag Ons 3 April Apr
Fredag Fre 5 April Apr
Fredag Fre 13 September Sep
Lördag Lör 14 September Sep
Tisdag Tis 17 September Sep
Torsdag Tor 19 September Sep
Fredag Fre 20 September Sep
Lördag Lör 21 September Sep
Tisdag Tis 24 September Sep
Lördag Lör 28 September Sep
Söndag Sön 29 September Sep
Torsdag Tor 3 Oktober Okt
Fredag Fre 4 Oktober Okt
Lördag Lör 5 Oktober Okt

Förboka ett exklusivt tröjpaket

12 augusti 2019 16:00

Från och med tisdag den 13 augusti klockan 10:00 kan du förboka ett paket med säsongens matchtröja i ett dubbelpack med både den vita och den blåa tröjan förpackade i en fin låda med 100-årsomslag som dessutom innehåller ett minnesblad.


Förutom att föreningens 100-årsdag firas i Tegera Arena tisdagen den 13 augusti mellan klockan 10:00-14:00 inleds även förbokningen av årets matchtröja. Det går lika bra att förboka ditt exemplar av den exklusiva boxen med båda tröjorna i souvenirbutiken i Tegera Arena som att göra det via vår ordinarie webbshop. Det exklusiva paketet innehåller både den vita och den blåa tröjan som är speciellt framtagen av CCM. Tröjorna i detta paket skiljer sig från de vanliga replikatröjorna då bland annat klubbmärket på bröstet inte är sublimerat i tröjan utan är mer likt det som används på spelarnas tröjor.

Priset för detta exklusiva paket är 2995 kr, och kommer endast att säljas i begränsad upplaga där det gäller att vara först till kvarn. Uthämtning av de förbeställda tröjboxarna sker i samband med 100-årsmatchen den 24 augusti, alternativt levereras hem till dig efter den 24 augusti.

Förhandsboka din 100-årsbok

I samband med föreningens 100-årsdag öppnar även möjligheten att förboka ditt exemplar av 100-årsboken som är framtagen av Idrottsförlaget och skriven av Lars Ingels. I den finns exakt allt och lite till från föreningens första 100 år.